Reklama
 • Czwartek, 2 października 2014 (12:00)

  Jezior jest szesnaście – dwanaście na górnym piętrze i cztery na dolnym. Kolor wody wciąż się zmienia: od błękitnego przez jasnozielony aż po ciemnoniebieski, a nawet siwy. Barwa zależy od ilości minerałów i organizmów żyjących w wodzie oraz kąta padania promieni słonecznych. Jeziora łączy ponad 90 wodospadów, z których największy ma 78 metrów. Tak wygląda wielka atrakcja Chorwacji – Park Narodowy Plitwickie Jeziora, od 1979 r. znajdujący się na liście światowego przyrodniczego dziedzictwa UN

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 29 września 2014 (10:00)

  Na Dżerbie słońce świeci przez okrągły rok. Ta największa tunezyjska wyspa ma wspaniały klimat, niekończące się plaże i ciepłe morze prawie pozbawione fal. Blisko stąd także na kontynent afrykański i na gorącą Saharę.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 22 września 2014 (08:42)

  Kefalinia jest mała. To jej wielka zaleta, bo pobieżnie, ale jednak w całości, można ją poznać nawet w dwa dni. Biura podróży oferują wycieczkę wokół wyspy w jeden dzień, ale to męcząca gonitwa, po której zapamiętamy głównie rajd wąskimi drogami nad przepaścią.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 22 września 2014 (08:40)

  Druga pod względem wielkości wyspa hiszpańskiego archipelagu Balearów nie jest tak popularna jak tłumnie odwiedzana Majorka lub nie mniej popularna z powodu dyskotekowego szaleństwa Ibiza, ale ma niebagatelne atuty, które przyciągają co roku liczną rzeszę wiernych jej turystów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 1 września 2014 (11:35)

  Kto raz zobaczył piękne krajobrazy tego kraju, zawsze będzie chciał tam wracać. Turkusowe morze, wspaniałe zabytki i umiarkowane ceny gwarantują udany urlop.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 20 sierpnia 2014 (13:00)

  Fenomen natury, jedyne takie, zachwycające, niepowtarzalne. Co? Jeziora Plitwickie w Chorwacji. Miejsce, które od wielu lat w rankingach turystycznych jest uznawane za obowiązkowy cel odwiedzin podczas pobytu w Chorwacji. Całkiem zasłużenie! Barwne jeziorka w kolorach od turkusu po szafir i szmaragd połączone szemrzącymi kaskadami przypominają scenerię z baśni o rusałkach i legendarnych krainach. To jeden z tych widoków, przy których brak słów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 13 sierpnia 2014 (08:05)

  Południowa Jutlandia była skrzyżowaniem handlowych szlaków i kultur. O wszystkich się pamięta. Muzea i skanseny na obu brzegach półwyspu przybliżają historię mieszkających tu w przeszłości Słowian Zachodnich, wikingów i fryzyjskich żeglarzy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 12 sierpnia 2014 (10:05)

  Lato w pełni, pora jechać na wakacje. Byliście w Turcji, na wybrzeżu Morza Śródziemnego? Jeżeli nie, sprawdźcie oferty last minute. Jest szansa, że znajdziecie propozycję tygodniowego pobytu za niewiele ponad tysiąc złotych od osoby.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 (14:05)

  Jeśli Grecy marzą o „Zielonej Wyspie”, mają na myśli... Korfu. To zasługa wszechobecnych gajów oliwnych i cytrusowych. Jeśli przywołują losy mitycznego Odyseusza, myślą o Korfu, gdzie miał ostatni przystanek przed powrotem do swej Itaki. Przez wieki wyspą władał Rzym, Bizancjum, Wenecja, Francja, był tu też protektorat Brytyjski. Na każdej dziedzinie życia ci władcy wywarli swoje piętno. Ale duch chwalebnej przeszłości wciąż jest obecny.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 31 lipca 2014 (08:05)

  Pięknych miejsc do relaksu nad wodą nie musimy szukać setki czy nawet tysiące kilometrów od Polski. Są na wyciągnięcie ręki!

  Czytaj więcej Komentarzy:0