Reklama
 • Piątek, 12 lipca 2013 (15:05)

  Coraz więcej wagi przywiązujemy do tego, jak wypoczywamy. I potrafimy być w tej dziedzinie bardziej twórczy. Nawet jeśli brakuje nam pieniędzy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 8 lipca 2013 (13:27)

  Turcy Morze Śródziemne nazywają Białym. Na wybrzeże turyści mówią „turkusowe”. I każdy ma rację – bo plaże są naprawdę białe, a woda turkusowa.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 5 lipca 2013 (12:25)

  W greckich górach Parnas leży urokliwa wioska – Arachowa. Wiosną, gdy zaczyna się wypas owiec, odbywa się tu wielkie święto Panigyraki. Mieszkańcy trzy dni wspominają patrona miejscowego kościoła – św. Jerzego. Legenda głosi, że pokonał on smoka, który zabierał górskiemu ludowi owce. Co ciekawe, w postaci smoka mieszkańcy dopatrują się tureckiego ciemiężyciela, którego pokonali w bitwie pod Arachową wiosną 1826 roku. Wierzą głęboko, że pomógł im w tym św. Jerzy. Trzydniowe o

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 3 lipca 2013 (10:07)

  Są tu nie tylko wspaniałe plaże, ale także góry oraz wydmy Sahary z zielonymi oazami. Aż osiem miejsc jest wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 26 czerwca 2013 (13:09)

  Wyjazd do Egiptu najmniej naruszy zawartość naszego portfela, jeśli w biurze podróży wybierzemy ofertę „wszystko w cenie”. Zapewnia to 3 posiłki dziennie w formie tzw. szwedzkiego stołu, napoje i miejscowe alkohole praktycznie bez ograniczeń oraz lody i przekąski w ciągu dnia na plaży i przy basenie. Za leżaki, parasole i ręczniki plażowe również już się dodatkowo nie płaci. Niekiedy wliczone jest też np. korzystanie z siłowni czy mini-golfa. Kupując pamiątki

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 25 czerwca 2013 (08:21)

  W tym roku planuję wyjazd za granicę. Na co powinnam zwrócić uwagę podpisując umowę z biurem podróży?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 3 czerwca 2013 (12:00)

  Należący do Hiszpanii archipelag to trzynaście malowniczych wysp. Choć leżą na wulkanach, żyje się na nich bezpiecznie. Bajeczna pogoda trwa tutaj okrągły rok. Wyspy Kanaryjskie są jednym z najpopularniejszych kierunków urlopowych. Zaledwie po czterech godzinach lotu samolotem z Polski można znaleźć się na największej z nich – na Gran Canarii.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (13:48)

  W błękitno-zielonej tafli wody przegląda się lazurowe niebo i szare skały. Największe i naj czystsze, a przez wielu uważane także za zdecydowanie najpiękniejsze z włoskich jezior znajdziemy na północy kraju, w połowie drogi między Wene cją a Mediolanem. Ukochali je wielcy i możni tego świata, co tylko wpływało na zwiększenie zainteresowania tym miejscem, gdzie dwa żywioły – ziemia i woda – wspólnie stworzyły niezwykle urokliwy twór natury.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 11 kwietnia 2013 (12:11)

  Pomiędzy surową Afryką a żyzną i ucywilizowaną Sycylią leży Malta. Tyleż surowa, co niezwykle bogata. Nieprzyjazne podłoże, przez które nie przepływa choćby strumyk, ujarzmiono tu w sposób, który trudno sobie wyobrazić. Dlatego Maltę trzeba koniecznie zobaczyć!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 9 kwietnia 2013 (12:53)

  Morze Czarne, kamieniste plaże, a na horyzoncie wysokie góry ośnieżone od września do maja. Oto słynny gruziński kurort.

  Czytaj więcej Komentarzy:0